Chiar daca #stamacasa suntem in continuare la dispozitia ta!

Online este mai simplu!
0item(s)

Nu aveti produse adaugate in cosul de cumparaturi.

Tocmai ai adaugat acest produs in cos:


Bobina de lansare BBT FC/APC - SC/UPC SM(G.652D) 500m

1408.875
Opinia clientilor: 
1 0 5 5
nota 5
1 review(uri)

BBT fiberoptic ApS

Cod produs: 124-LR-AF-0500-AP/SC

1.676,57 Lei

pretul afisat include TVA

in stoc furnizor

Livrare GRATUITA detalii
Ajunge la tine: Intreaba
Garantie: 12 luni detalii

Ai nevoie de ajutor in plasarea comenzii? 031.437.87.92

Detalii

Bobina de lansare BBT este fabricata numai cu fibra optica Corning. Se foloseste împreună cu reflectometrul optic (OTDR) la măsurarea atenuărilor pe tronsoanele de fibră optica. Ajuta pentru a vedea primul conector, datorita existentei zonei oarbe.

Caracteristici

Bobina de lansare de 500 de metri, cu fibra optica single mode (G.652D) si conectori FC/APC - SC/UPC

  1. Review scris de CLAUDIU in data de 04.12.2019
    Bobina 500m
    Nota acordata

    Am achizitionat acest produs in vara si, la 6 luni de la cumparare, ma declar multumit. L-am gasit la oferta, cel mai probabil din cauza conecticii (FC) care nu se mai cauta, redus cu cca 30%. I-am modificat personal unul din conectori si functioneaza perfect.
    Concluzii:
    - patch extern are o protectie metalica spiralata; m-am chinuit putin sa o elimin, apoi am sudat patch nou cu conectica care imi era necesara.
    - bobina are 514m, nu exact 500, se poate seta usor marimea exacta din otdr
    - calitate excelent, putin cam grea, are un carlig de ancorare si un magnet pe spate, pt a o fixa pe rack.
    - patch-urile exterioare au lungimea de cca 3 m fiecare, intarite su o spira metalica, rezistente.

    multumit.

Esti in posesia produsului sau l-ai utilizat? Ajuta si pe altii sa aleaga inspirat!

Spuneti parerea acordand o nota produsului

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Nota acordata

- Fara suduri: un singur segment de fibra de la un conector la celalalt
- Cordoane armate cu otel pentru rezistenta mecanica sporita
- Magneti de Neodim integrati pentru atasarea de obiecte din materiale feroase
- Atenuarea de insertie maxima: 0.25 dB
- Atenuarea prin reflexie minima (polizare UPC): 50dB
- Atenuarea prin reflexie minima (polizare APC): 65dB
- Intervalul de temperatura: ‐40°C ‐ +85°C
- Material carcasa: ABS
- Masa: 300g
- Dimensiuni: 185mm x 30mm

Principalul nostru obiectiv în relația cu clienții și partenerii noștri este acela de a oferi și garanta cele mai performante produse și soluții adaptabile la cerințele și problemele lor. Ne asigurăm că vom atinge acest obiectiv oferind consultanță de specialitate și suport tehnic pre și post vânzare, cu personal bine pregătit și instruit la centrii specializați ai furnizorilor pe care îi reprezentăm.

 

Prin diversitatea produselor și serviciilor oferite, avem soluții pentru un buget mai mic sau mai mare. Produsele comercializate în cadrul magazinului nostru online PRO Networking au fost atent selectate după o analiză iniţială unde au fost testate şi din punct de vedere tehnic, înainte de a fi puse la vânzare.

 

În alegerea produselor comercializate s-a ţinut cont de următoarele criterii:

 

1. calitatea materialelor

2. specificaţiile tehnice

3. furnizor/Brand

4. perioada de garanţie

5. gradul de aplicabilitate al produsului pentru diferite aplicaţii

6. nivelul de configurare

7. numărul accesoriilor standard

8. numărul de accesorii opţionale

9. feedback clienţi (raport calitate/preț)

 

 

Indiferent ce produs veți alege din magazinul nostru, beneficiați de Garanția Compatibilității și Funcționării 100% a produselor oferite.

 

Echipamentele și produsele pe care vi le oferim:

 

» sunt compatibile și vă garantăm că vor funcționa eficient;

» corespund specificațiilor din fișa tehnică;

» se vor ridica întotdeauna la nivelul așteptărilor dumneavoastră;

» beneficiază de suport în utilizare și reparații prompte (service propriu) în caz de defecțiune;

» utilizatorii vor beneficia de instructaj gratuit pentru utilizarea corespunzătoare a echipamentului.

 

Întotdeauna veți beneficia de asistență și suport din partea echipei pentru maximă eficiență și eficacitate în alegerea celor mai potrivite soluții pentru proiectul și bugetul dumneavoastră.


Cumpărați cu încredere !



Istoricul tau de navigare

  • OTDR fibra optica TriBrer TB-620, gama dinamica 22/20dB (40 km), lungimi de unda 1310nm/1550nm