031.437.87.92

0item(s)

Nu aveti produse adaugate in cosul de cumparaturi.

Tocmai ai adaugat acest produs in cos:


Sursa de lumina Multimode ELS10-M3M8 TRIBRER

1305.2377

Cod produs: ELS10-M3M8

1.305,24 Lei
(pretul nu include TVA)

Disponibil acum în stoc: 1 buc. (actualizat în timp real)

În stoc | Transport contra cost | Vandut de PRO Networking
Termen de livrare: 1, 2 zile lucrătoare

Produsul este utilizat in cadrul unui proiect? Cere oferta personalizata aici!



Încă nu există un review pentru acest produs. Fii tu prima persoană care scrie acest review

1.305,24 Lei

Detalii

Sursele optice (laser) sunt esentiale si nu pot lipsi din trusa jonctorilor. Impreuna cu power metrele optice se folosesc la masurarea atenuarii (pierderilor) si la eliminarea defectiunilor ce pot aparea in timpul instalarii sau pe perioada de mentenanta a retelelor de fibra optica.
Seria ELS10 este accesibila, compacta, semnalul optic emis este stabil iar lungimile de unda sunt variate in functie de configuratia aleasa.
Designul ergonomic a fost realizat astfel incat aparatul sa reziste conditiilor prezente pe teren.

Modelul prezentat

ELS10-M3M8 este o sursa de lumina destinata testarii fibrelor optice singlemode, lungimi de unda 850 si 1300nm.

Caracteristici serie ELS10

Emite pana la 3 lungimi de unda pe un singur port;
Stabilitate ridicata, integreaza izolator optic;
Pulsuri 270, 1000, 2000 Hz;
Iesire Auto Wave ID (functie care merge doar impreuna cu power metre EPM30 TRIBRER);
Modul lumina rosie (VFL) optional de 1mW sau 10mW;
Mod economisire energie;
Autonomie 16 ore;
Garantie 1 an si 3 ani interval de calibrare;

  1. Fii primul care evalueaza acest produs.

Scrie propria ta recenzie

Cum evaluezi acest produs? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Prețul produsului
Calitatea produsului
Termen de livrare
Model M8 M3 S3 S4 S5 S6 V01 V10
Lungimi de unda(nm) 850 1300 1310 1490 1550 1625 1mW VFL 10mW VFL
Stabilizare* ±0.05dB / 1 hour; ±0.1dB / 8 hours
Putere semnal > - 6dBm @ 1310nm/1490nm/1550nm/1625nm / > -10 dBm @ 850nm/1300nm
Modulatie 270Hz, 1KHz, 2KHz
Conector FC/PC (sau la comanda)
Auto Power Off Dupa 10min de nefolosire (se poate dezactiva), cand bateriile sunt descarcate
Modul VFL (optional) 1mW sau 10mW
Wave ID DA
Incarcare acumulatori DA
Alimentare cu energie 2 bateri AA * sau adaptor AC/DC