031.437.87.92

0item(s)

Nu aveti produse adaugate in cosul de cumparaturi.

Tocmai ai adaugat acest produs in cos:

  • Sursa de lumina Grandway FHS1D02, lungimi de unda 1310 & 1550 nm
  • Sursa de lumina Grandway FHS1D02, lungimi de unda 1310 & 1550 nm
  • Sursa de lumina Grandway FHS1D02, lungimi de unda 1310 & 1550 nm
  • Sursa de lumina Grandway FHS1D02, lungimi de unda 1310 & 1550 nm
  • Sursa de lumina Grandway FHS1D02, lungimi de unda 1310 & 1550 nm
  • Sursa de lumina Grandway FHS1D02, lungimi de unda 1310 & 1550 nm
  • Sursa de lumina Grandway FHS1D02, lungimi de unda 1310 & 1550 nm

Sursa de lumina Singlemode FHS-1D02 F2H

900.1529

Cod produs: FHS1D02

900,15 Lei
(pretul nu include TVA)

Disponibil acum în stoc: 0 buc. (actualizat în timp real)

Disponibil la comandă | Transport contra cost | Vandut de PRO Networking
Termen de livrare: Intreaba

Produsul este utilizat in cadrul unui proiect? Cere oferta personalizata aici!



Încă nu există un review pentru acest produs. Fii tu prima persoană care scrie acest review

Detalii

Sursele laser se utilizeaza impreuna cu un power metru optic pentru masurarea atenuarii tronsoanelor de fibra optica din retelele FTTx. Sursa laser FHS-1D02 F2H se caracterizeaza prin dimensiuni reduse fiind concepute pentru a rezista si la cele mai dure conditii de pe teren.
Aparatul genereaza un fascicul laser cu puetere optica de -5dBm, in mod CW (fascicul continuu) sau pulsatoriu (modulatie 270Hz, 1kHz, 2kHz), lungimi de unda selectabile: 1310nm si 1550nm. Cu aparatul se poate testa doar fibra singlemode. Nu este potrivit pentru retele PON. Echipamentul poate fi utilizat la temperaturi de -10°C - +50°C si functioneaza fiind alimentat de la acumulatorul Li-Po 800 mAh sau de la adaptorul AC/DC inclus.

Atenţie! Lumina laser invizibilă este periculoasă pentru ochi! Utilizatorul trebuie şă fie foarte atent pe timpul funcţionării echipamentului!

  1. Fii primul care evalueaza acest produs.

Scrie propria ta recenzie

Cum evaluezi acest produs? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Prețul produsului
Calitatea produsului
Termen de livrare

 

Producator

Grandway

Model

FHS1D02

Lungimi de unda (nm)

1310 & 1550

Tipul emitatorului

dioda laser

Conector

FC/PC

Stabilitate semnalului de iesire

Short Term (15 minutes):  <0.1dB ; Long Term ( 5 Hours or above): <0.2dB

Lungime de unda centrala

1310±20nm  & 1550±20nm

Latime spectrala

3 nm

Frecventa de iesire (Hz)

270,1K,2K

Putere de iesire

-5dBm±0.5dB

Auto Power-off

Da

Back-light

Da

Temperatura de operare

-10 to +50( Cels)

Temperatura de depozitare

-20 to+70(Cels)

Sursa de curent

Li-ion Battery ;  5V AC/DC Adaptor

Dimensiuni (mm)

115L*65W*30H

Greutate neta

140 g

Tara de origine

China

Pachetul contine

aparatul (inclusiv baterie), Raport de calitate, DC 5V incarcator, 1buc Li-ion Baterie, husa de transport, manual de utilizare, conectori FC/PC

Optionale

conectori ST/PC, SC/PC