Chiar daca #stamacasa suntem in continuare la dispozitia ta!

Online este mai simplu!
0item(s)

Nu aveti produse adaugate in cosul de cumparaturi.

Tocmai ai adaugat acest produs in cos:

Cel mai vandut
Service autorizat

Power metru PON TriBrer AOF500, gama dinamica 1310 nm: +10 ~ - 35 dBm/1490 nm: +10 ~ - 50 dBm/1550 nm: +25 ~ - 50 dBm

850.2831
Opinia clientilor: 
TriBrer

Cod produs: AOF500

1.011,83 Lei

pretul afisat include TVA

in stoc furnizor

Livrare GRATUITA detalii
Ajunge la tine: Intreaba
Garantie: 12 luni detalii

Ai nevoie de ajutor in plasarea comenzii? 031.437.87.92

Detalii

Power metrele sunt cel mai des intalnite in testarea tronsoanelor de fibra optica. Power metrele din seria AOF500 sunt compacte, usoare, se pot ultiliza in conditiile dure prezente pe teren pentru verificarea continuitatii si evaluarea "calitatii" semnalului transmis.

Modelul prezentat

Modelul AOF500 este un power metru cu o gama dinamica cuprinsa intre gama dinamica 1310 nm: +10 ~ - 35 dBm/1490 nm: +10 ~ - 50 dBm/1550 nm: +25 ~ - 50 dBm. Este folosit pentru retelele PON. Acest produs vine echipat cu adaptor SC/APC.

Caracteristici serie AOF500

Automated PASS/FAIL assessment
Quick and efficient visual inspection
Providing distinct power values for 1310 nm,1490 nm and 1550 nm
Pass through measurement
Simultaneously measure and display the concurrent voice, data and video signals on different PON architectures
Manual calibration
One-year warranty and Three-year recommended

  1. Fii primul care evalueaza acest produs.

Esti in posesia produsului sau l-ai utilizat? Ajuta si pe altii sa aleaga inspirat!

Spuneti parerea acordand o nota produsului

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Nota acordata
Specificatii
Model AOF500 - power metru PON
Gama dinamica(dBm) 1310 nm: +10 ~ - 35 dBm/1490 nm: +10 ~ - 50 dBm/1550 nm: +25 ~ - 50 dBm
Pierdere de insertie
< 1.5 dB
Acuratete * ±0.2 dB(burst signal:±0.5dB)
Masuratori
10
Capacitate stocare
1000 masuratori
Connector SC/APC ( standard ); alti conectori la cerere
Functia Power OFF
Dupa 10 min de inactivitate (poate fi anulata), baterie minima
Incarcare baterii
Da
Conectare la PC
Functie optionala - se comanda la cerere
Calibrare manuala
Da
Timp de operare
Peste 36 de ore
Alimentare
3* baterii AA sau adaptor AC/DC (se comanda optional)

* at 20±3℃ , conector SC/PC, -10dBm

 

Specificatii generale
Dimensiuni (H*W*D) 190mm *90mm * 40mm
Greutate
450g
Temperatura de depozitare
-20 -- +60℃ , < 90%RH
Temperatura de operare
-10 -- +50℃ , < 90%RH

 

Accesorii
Incluse
Optionale
Geanta de transport
adaptor AC/DC
Manual de calibrare
Conexiune la PC - hardware si software
Manual de utilizare
 

Principalul nostru obiectiv în relația cu clienții și partenerii noștri este acela de a oferi și garanta cele mai performante produse și soluții adaptabile la cerințele și problemele lor. Ne asigurăm că vom atinge acest obiectiv oferind consultanță de specialitate și suport tehnic pre și post vânzare, cu personal bine pregătit și instruit la centrii specializați ai furnizorilor pe care îi reprezentăm.

 

Prin diversitatea produselor și serviciilor oferite, avem soluții pentru un buget mai mic sau mai mare. Produsele comercializate în cadrul magazinului nostru online PRO Networking au fost atent selectate după o analiză iniţială unde au fost testate şi din punct de vedere tehnic, înainte de a fi puse la vânzare.

 

În alegerea produselor comercializate s-a ţinut cont de următoarele criterii:

 

1. calitatea materialelor

2. specificaţiile tehnice

3. furnizor/Brand

4. perioada de garanţie

5. gradul de aplicabilitate al produsului pentru diferite aplicaţii

6. nivelul de configurare

7. numărul accesoriilor standard

8. numărul de accesorii opţionale

9. feedback clienţi (raport calitate/preț)

 

 

Indiferent ce produs veți alege din magazinul nostru, beneficiați de Garanția Compatibilității și Funcționării 100% a produselor oferite.

 

Echipamentele și produsele pe care vi le oferim:

 

» sunt compatibile și vă garantăm că vor funcționa eficient;

» corespund specificațiilor din fișa tehnică;

» se vor ridica întotdeauna la nivelul așteptărilor dumneavoastră;

» beneficiază de suport în utilizare și reparații prompte (service propriu) în caz de defecțiune;

» utilizatorii vor beneficia de instructaj gratuit pentru utilizarea corespunzătoare a echipamentului.

 

Întotdeauna veți beneficia de asistență și suport din partea echipei pentru maximă eficiență și eficacitate în alegerea celor mai potrivite soluții pentru proiectul și bugetul dumneavoastră.


Cumpărați cu încredere !