031.437.87.92
0item(s)

Nu aveti produse adaugate in cosul de cumparaturi.

Tocmai ai adaugat acest produs in cos:

  • Power Metru Grandway FHP2A04, gama dinamica -70 to +10@1550nm
  • Power Metru Grandway FHP2A04, gama dinamica -70 to +10@1550nm
  • Power Metru Grandway FHP2A04, gama dinamica -70 to +10@1550nm
  • Power Metru Grandway FHP2A04, gama dinamica -70 to +10@1550nm

Power metru Grandway FHP2A04, gama dinamica -70 to +10@1550nm

542.8434

Furnizor : Grandway


Cod produs: FHP2A04

645,98 Lei
(pretul include TVA)

Disponibil la comandă | Transport contra cost | Vandut de PRO Networking
Termen de livrare: Intreaba

Ai nevoie de ajutor in plasarea comenzii?
Suna-ne acum la 031.437.87.92 sau da-ne un email
aici

Produsul este utilizat in cadrul unui proiect? Cere oferta personalizata aici!



Încă nu există un review pentru acest produs. Fii tu prima persoană care scrie acest review

Detalii

Seria FHP de power metre reprezinta o gama de top, fiind mai performanta si integrand mai multe functii. Impreuna cu sursele laser FHS2D02 si FHS2D03, surse ce transmit impulsuri criptate, ofera posibilitatea de a efectua masuratori fara a fi necesara comunicarea dintre doi tehnicieni, eliminand aparitia erorilor de masurare. Utilizand power metrul FHP2A04 se poate identifica tronsonul de fibra optica, se masoara atenuarea pe tronson, se verifica continuitatea si se evealueaza calitatea transmiterii semnalului optic.

Aparatul dispune de o memorie interna cu capacitatea de a stoca 1000 de valori masurate. Valorile masurate se pot descarca in PC utilizant cablul USB si Software-ul ce insotesc produsul. Prin intermediul Software-ului masuratorile efectuate se pot salva in format .excel sau .txt si se pot printa.

 

Caracteristici

Producator:

Grandway

Model:

FHP2A04

Lungimi de unda:

850/ 1300/ 1310/ 1490/ 1550/ 1625 nm

Gama dinamica:

-70 to +10@1550nm

Conector:

FC/PC,SC/PC,ST/PC

Acuratete:

+5% + 1nW

Rezolutie:

0.01dB@ -60 la +10dBm/ 0.1dB@ -70 la -60dBm

Liniaritate:

+ 5%

Auto Power Off:

DA

Back-light:

DA

Reference Value:

DA

Interfata USB:

DA

Stocare valori masurate:

DA

Recunoastere lungime de unda:

DA

Detectare impuls:

DA

Temperatura de utilizare:

-10 ~ +50(Celsius)

Temperatura de depozitare:

-20 ~ +70(Celsius)

Alimentare:

Acumulator Li-ion 2*Ni-MH 2500mA;  adaptor 6V AC/DC

Dimensiuni (mm):

160L*76W*45H

Greutate:

270g

Produs in:

China

Pachetul contine

Adaptori interschimbabili: FC/PC, SC/PC, ST/PC, Manual, Husa transport, Software (CD), Cablu USB, Adaptor AC/DC, Test Report.

Optionale

Adaptori: MU, E2000, LC, Geanta transport din aluminiu.

Garantie

Se acorda garantie pe o perioada de 12 luni doar in cazul aparatului.

Manuale

Specificatii tehnice

Manual

Download Software

Specificatii tehnice
Descarcare

Manualul de utilizare
Descarcare

Download Software
Descarcare

  1. Fii primul care evalueaza acest produs.

Scrie propria ta recenzie

Cum evaluezi acest produs? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Prețul produsului
Calitatea produsului
Termen de livrare