031.437.87.92
0item(s)

Nu aveti produse adaugate in cosul de cumparaturi.

Tocmai ai adaugat acest produs in cos:


Multimetru optic TriBrer APM80NC-V01, power metru, tester LAN si VFL 1mW

432.6347

Furnizor : TriBrer


Cod produs: APM80NC-V01

514,83 Lei

pretul afisat include TVA

În stoc furnizor
Reward Points Primesti 130 Puncte de fidelitate. (vezi detalii)

Termen de livrare: Intreaba
Garantie: 12 luni

Ai nevoie de ajutor in plasarea comenzii?
Suna-ne acum la 031.437.87.92 sau da-ne un email
aici


0 review-uri |Scrie un review

Detalii

Power metrele sunt cel mai des intalnite in testarea tronsoanelor de fibra optica. Power metrele din seria APM80 sunt compacte, usoare, se pot ultiliza in conditiile dure prezente pe teren pentru verificarea continuitatii si evaluarea "calitatii" semnalului transmis.

Modelul APM80C este un power metru cu o gama dinamica cuprinsa intre -50~+26dBm, rezolutie 0.01dB, acuratete 0.02dB, masoara lungimi de unda precum: 850nm/1300nm/1310nm/1490nm/1550nm/1625nm fiind ideal pentru testarea tronsoanelor cu fibra singlemode sau multimode. Permite testarea cablurilor de cupru cu 4 perechi, conectica RJ45 si a cablurilor cu 2 perechi, conectica RJ11 si RJ12. Astfel se pot identifica conexiunile realizate la sertizarea cablurilor. Integreaza un modul de lumina rosie (VFL) de 1mW ce permite identificarea fibrelor optice cu probleme si o lanterna LED.

Aparatul functioneaza utilizand 2 baterii AA sau doi acumulator Li-ion AA (nu sunt inclusi), pentru incarcarea acumulatorilor se utilizeaza adaptorul 5V AC/DC optional. Durata de utilizare fiind de pana la 100 ore.

  1. Fii primul care evalueaza acest produs.

Scrie propriul tau review

Cum evaluezi acest produs? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Acorda un rating produsului

Producator:

Tribrer

Model

APM89NC-V01

Lungimi de unda:

850/ 1300/ 1310/ 1490/ 1550/ 1625 nm

Gama dinamica:

+26 ~ -50dBm (SM)/ +26 ~ -30dBm (MM)

Conector OPM:

FC/PC2.5mm UPP

Conector VFL:

2.5mm UPP

Putere optica VFL:

1mW

Tester continuitate RJ45:

DA

Tester continuitate RJ11:

DA

Lanterna LED:

DA

Acuratete:

+ 0.2 dB

Rezolutie:

0.01dB

Liniaritate:

+ 0.1 dB

Auto Power Off:

DA

Back-light:

NU

Reference Value:

NU

Interfata USB:

NU

Stocare valori masurate:

NU

Recunoastere lungime de unda:

NU

Detectare impuls:

NU

Monitorizare in timp real:

NU

Temperatura de utilizare:

-10 ~ +50(Celsius)

Temperatura de depozitare:

-20 ~+60(Celsius)

Alimentare:

Acumulator Li-ion 2*AA (nu sunt inclusi) ;  adaptor AC/DC (optional)

Timpul de utilizare:

100 de ore

Dimensiuni (mm):

52W*105H*34D

Greutate:

100g

Produs in:

China

Pachetul contine

Manual, Certificat de calibrare.

Optionale

Conectori interschimbabili: SC/PC, ST/PC, Adaptor AC/DC, Husa transport.

Garantie

Se acorda garantie pe o perioada de 12 luni doar in cazul aparatului.

Principalul nostru obiectiv în relația cu clienții și partenerii noștri este acela de a oferi și garanta cele mai performante produse și soluții adaptabile la cerințele și problemele lor. Ne asigurăm că vom atinge acest obiectiv oferind consultanță de specialitate și suport tehnic pre și post vânzare, cu personal bine pregătit și instruit la centrii specializați ai furnizorilor pe care îi reprezentăm.

 

Prin diversitatea produselor și serviciilor oferite, avem soluții pentru un buget mai mic sau mai mare. Produsele comercializate în cadrul magazinului nostru online PRO Networking au fost atent selectate după o analiză iniţială unde au fost testate şi din punct de vedere tehnic, înainte de a fi puse la vânzare.

 

În alegerea produselor comercializate s-a ţinut cont de următoarele criterii:

 

1. calitatea materialelor

2. specificaţiile tehnice

3. furnizor/Brand

4. perioada de garanţie

5. gradul de aplicabilitate al produsului pentru diferite aplicaţii

6. nivelul de configurare

7. numărul accesoriilor standard

8. numărul de accesorii opţionale

9. feedback clienţi (raport calitate/preț)

 

 

Indiferent ce produs veți alege din magazinul nostru, beneficiați de Garanția Compatibilității și Funcționării 100% a produselor oferite.

 

Echipamentele și produsele pe care vi le oferim:

 

» sunt compatibile și vă garantăm că vor funcționa eficient;

» corespund specificațiilor din fișa tehnică;

» se vor ridica întotdeauna la nivelul așteptărilor dumneavoastră;

» beneficiază de suport în utilizare și reparații prompte (service propriu) în caz de defecțiune;

» utilizatorii vor beneficia de instructaj gratuit pentru utilizarea corespunzătoare a echipamentului.

 

Întotdeauna veți beneficia de asistență și suport din partea echipei pentru maximă eficiență și eficacitate în alegerea celor mai potrivite soluții pentru proiectul și bugetul dumneavoastră.


Cumpărați cu încredere !