031.437.87.92
0item(s)

Nu aveti produse adaugate in cosul de cumparaturi.

Tocmai ai adaugat acest produs in cos:


Modul SFP WDM SM 40 Km 1310nm 155Mbps

163.317

Furnizor : TeleGrup


Cod produs: SBN-SF-WA04-040

194,35 Lei

pretul afisat include TVA

În stoc furnizor
Reward Points Primesti 49 Puncte de fidelitate. (vezi detalii)

Termen de livrare: Intreaba
Garantie: 7 ani

Ai nevoie de ajutor in plasarea comenzii?
Suna-ne acum la 031.437.87.92 sau da-ne un email
aici


0 review-uri |Scrie un review

Detalii

Modulele SFP (Small Form-Factor Pluggable) cunoscute si sub denumirea de Mini-Gbic sunt echipamente compacte optice de emisie-recepţie utilizate în domeniul comunicaţiilor pe fibra optica (telecomunicaţii, transferuri de date, diverse aplicaţii). Acesta este un format popular în industria produselor optice, susţinut si de către furnizorii de echipamente active compatibile cu aceste module ( switch-uri, routere echipate cu slot SFP).

SFP-urile sunt concepute pentru a sprijini comunicaţiile pe canalele de fibra optică dar si pe cele realizate pe alte standarde (ethernet, gigabit, SONET / SDH). L

Modulele SFP tip WDM (Wavelength-Division Multiplexing) transmit multiple semnale multiplexate pe fibra optica, utilizand diferite lungimi de unda. Interfata sa se conecteaza la o placa de baza (a unui switch, router sau un echipament similar) avand modul optic sau electronic pentru cablu UTP. Acest lucru permite o multiplicare a capacităţii de emisie-recepţie, ceea ce permite comunicaţii bidirecţionale pe un singur fir de fibra.

  1. Fii primul care evalueaza acest produs.

Scrie propriul tau review

Cum evaluezi acest produs? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Acorda un rating produsului

Caracteristici:

- Data Rate: 100/155Mbps
- Tip A: 1310nm FP Tx/1490nm Rx sau 1310nm FP Tx/1550nm
- Tip B: 1490nm DFB Tx/1310nm Rx sau 1550nm DFB Tx/1310nm FP Rx
- Distanta: pana la 140 km
- Single 3.3V Power supply and TTL Logic Interface
- Laser clasa A
- Conector Simplex SC/LC
- Temperatura de functionare: 0⁰C~+70⁰C
- Conform cu IEEE 802.3ah-2004 1000BASE-BX
- Certficari RoHS, CE, FDA, FCC
- Functie DDMI ( la cerere)

Aplicatii:

- Fiber Channel Links
- WDM(BiDi) Fast Ethernet
- SONET/SDH Equipment Interconnect STM-1, OC3

Principalul nostru obiectiv în relația cu clienții și partenerii noștri este acela de a oferi și garanta cele mai performante produse și soluții adaptabile la cerințele și problemele lor. Ne asigurăm că vom atinge acest obiectiv oferind consultanță de specialitate și suport tehnic pre și post vânzare, cu personal bine pregătit și instruit la centrii specializați ai furnizorilor pe care îi reprezentăm.

 

Prin diversitatea produselor și serviciilor oferite, avem soluții pentru un buget mai mic sau mai mare. Produsele comercializate în cadrul magazinului nostru online PRO Networking au fost atent selectate după o analiză iniţială unde au fost testate şi din punct de vedere tehnic, înainte de a fi puse la vânzare.

 

În alegerea produselor comercializate s-a ţinut cont de următoarele criterii:

 

1. calitatea materialelor

2. specificaţiile tehnice

3. furnizor/Brand

4. perioada de garanţie

5. gradul de aplicabilitate al produsului pentru diferite aplicaţii

6. nivelul de configurare

7. numărul accesoriilor standard

8. numărul de accesorii opţionale

9. feedback clienţi (raport calitate/preț)

 

 

Indiferent ce produs veți alege din magazinul nostru, beneficiați de Garanția Compatibilității și Funcționării 100% a produselor oferite.

 

Echipamentele și produsele pe care vi le oferim:

 

» sunt compatibile și vă garantăm că vor funcționa eficient;

» corespund specificațiilor din fișa tehnică;

» se vor ridica întotdeauna la nivelul așteptărilor dumneavoastră;

» beneficiază de suport în utilizare și reparații prompte (service propriu) în caz de defecțiune;

» utilizatorii vor beneficia de instructaj gratuit pentru utilizarea corespunzătoare a echipamentului.

 

Întotdeauna veți beneficia de asistență și suport din partea echipei pentru maximă eficiență și eficacitate în alegerea celor mai potrivite soluții pentru proiectul și bugetul dumneavoastră.


Cumpărați cu încredere !