Chiar daca #stamacasa suntem in continuare la dispozitia ta!

Online este mai simplu!
0item(s)

Nu aveti produse adaugate in cosul de cumparaturi.

Tocmai ai adaugat acest produs in cos:


Modul MTP tata AFL Hyperscale – 24 LC/UPC SM G.65SM

1232.4451
Opinia clientilor: 
AFL Hyperscale

Cod produs: UHDM2M24LCSM

1.466,62 Lei

pretul afisat include TVA

in stoc furnizor

Livrare GRATUITA detalii
Ajunge la tine: Intreaba

Ai nevoie de ajutor in plasarea comenzii? 031.437.87.92

Detalii

Modulele FirstLight™ Ultra High Density integreaza in partea din sparte un conector MTP cu pana la 24 de ferule si permit trecerea de la cablurile cu conector multi-fibre la conectica LC pentru conectarea echipamentelor active. Modulele permit trecerea de la reteaua deja instalata, care are potential pentru atingerea 40/100G la tehnologia MTP/ MPO. Modulele pre-echipate aduc un plus la instalarea echipamentelor. Se pot conecta repede si eficient la cablurile preterminate sau patch cordurile cu conectica MTP multi-fibre.

Modulele FirstLight UHD sunt concepute pentru a oferi densitati mari ale fibrelor optice, astfel intr-un spatiu de numai 2U se pot instala pana la 288de fibre optice.

Noile modele de adaptori LC Quad cu un design aparte si capace antipraf comun permit instalarea rapida fara a fi nevoie de unelte speciale de extractie si insertie a conectorilor.

Modulele au doua pozitii de fixare in sasiu (din fata sau din spate) si un sistem de blocare/ extragere. Se pot extrage individual prin utilizarea cheitei de siguranta.

Sistemul modular permite reconectare rapida prin deconectarea si conectarea unui singur conector cu 24 de fibre optice.

Caracteristici

  • Adaptorii frontali permit conectarea a 24 de conectori LC
  • Conectorul din spate este MTP si contine 24 de ferule (fibre optice)
  • Modulele sunt compatibile cu sasiurile rackabile de 1U (capacitate 5 module), 2U (capacitate 12 module) si sasiurile 0U (pentru un singur modul)
  • Conectori LC Premium low loss
  • Conectori MPO/ MTP  Standard sau Elite low loss 
  • Fibre optice SM si MM (OM3/OM4) 
  1. Fii primul care evalueaza acest produs.

Esti in posesia produsului sau l-ai utilizat? Ajuta si pe altii sa aleaga inspirat!

Spuneti parerea acordand o nota produsului

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Nota acordata

Modelul prezentat UHDM2M24LCSM este un modul cu urmatoarele caracteristici:

Fibra optica: SM G.657A1

Adaptor MTP premium cu 24 de ferule si cheita jos-sus

6 Adaptori LC Quad Premium Albastri

 Caracteristici
Tipul fibrei SM 9/125 G.657A1, MM 50/125 OM4
Numarul fibrelor 24
Polaritate conector MTP A
Adaptori Spate: MTP/ MPO negru cu cheite sus-jos; Adaptori frontali: 6 x LC(Quad) colorati : Aqua, Erica Violet (OM4), Albastri (SM/UPC), Verzi (SM/APC)
Conectorii utilizati la interior MPO/MTP MM: Low Loss ELITE (24ferule);   MPO/MTP SM: Standard Loss (24ferule);   LC MM/SM Low Loss Premium
Material ABS
Culoare Gri RAL7015
Temperatura de depozitare -20 ~ +60°C
Temperatura de folosire -20 ~ +60°C
Dimensiuni modul (L x A x I) 30 x 160 x 84.50mm
Dimensiuni pachet (L x A x I) 45 x 280 x 140mm
Greutate modul 2.10kg
Greutate pachet 2.75kg




Performante conectoriIL AverageIL MaxReturn Loss
MTP ELITE (MM 24F) 0.10dB 0.35dB NA
LC, SC Premium (MM) 0.08dB 0.15dB NA
MTP (SM 24F) 0.30dB 0.75dB >60dB
LC, SC Premium (SM) 0.12dB 0.15dB 55/65dB

Principalul nostru obiectiv în relația cu clienții și partenerii noștri este acela de a oferi și garanta cele mai performante produse și soluții adaptabile la cerințele și problemele lor. Ne asigurăm că vom atinge acest obiectiv oferind consultanță de specialitate și suport tehnic pre și post vânzare, cu personal bine pregătit și instruit la centrii specializați ai furnizorilor pe care îi reprezentăm.

 

Prin diversitatea produselor și serviciilor oferite, avem soluții pentru un buget mai mic sau mai mare. Produsele comercializate în cadrul magazinului nostru online PRO Networking au fost atent selectate după o analiză iniţială unde au fost testate şi din punct de vedere tehnic, înainte de a fi puse la vânzare.

 

În alegerea produselor comercializate s-a ţinut cont de următoarele criterii:

 

1. calitatea materialelor

2. specificaţiile tehnice

3. furnizor/Brand

4. perioada de garanţie

5. gradul de aplicabilitate al produsului pentru diferite aplicaţii

6. nivelul de configurare

7. numărul accesoriilor standard

8. numărul de accesorii opţionale

9. feedback clienţi (raport calitate/preț)

 

 

Indiferent ce produs veți alege din magazinul nostru, beneficiați de Garanția Compatibilității și Funcționării 100% a produselor oferite.

 

Echipamentele și produsele pe care vi le oferim:

 

» sunt compatibile și vă garantăm că vor funcționa eficient;

» corespund specificațiilor din fișa tehnică;

» se vor ridica întotdeauna la nivelul așteptărilor dumneavoastră;

» beneficiază de suport în utilizare și reparații prompte (service propriu) în caz de defecțiune;

» utilizatorii vor beneficia de instructaj gratuit pentru utilizarea corespunzătoare a echipamentului.

 

Întotdeauna veți beneficia de asistență și suport din partea echipei pentru maximă eficiență și eficacitate în alegerea celor mai potrivite soluții pentru proiectul și bugetul dumneavoastră.


Cumpărați cu încredere !