Chiar daca #stamacasa suntem in continuare la dispozitia ta!

Online este mai simplu!
0item(s)

Nu aveti produse adaugate in cosul de cumparaturi.

Tocmai ai adaugat acest produs in cos:


Conector testare AFL Hyperscale QSFP+ 40G MTP mama premium MM

328.8427
Opinia clientilor: 
AFL Hyperscale

Cod produs: MEFLOOPT1

391,32 Lei

pretul afisat include TVA

in stoc furnizor

Livrare standard 23 Lei detalii
Ajunge la tine: Intreaba

Ai nevoie de ajutor in plasarea comenzii? 031.437.87.92

Detalii

Conectorul MTP (cu bucla interna)mama cu fibra Multimode, pentru testarea moduleleor QSFP+ 40G realizeaza conectarea fibrelor TX (canal transmisie) la cele RX (canal receptie) fara a mai fi necesar utilizarea unui patch cord. Este usor de inserat si extras din portul MTP iar dimensiunile sale sunt extrem de reduse.

Conectorul permite testarea rapida pentru IL (atenuarea de insertie) prin imperecherea fibrelor din conectorii MTP. Astfel se vor lega 2 cate 2 fibrele si se vor testa simultan. Exemplu: pentru un conector cu 12 fibre se fac doar 6 masuratori.

Caracteristici ale conectorilor cu bucla interna:

  • Tipul fibrelor: SM 9/125, MM 50/125
  • Numarul fibrelor 12 sau 24 fibre
  • Manta LSZH, OFNP, OFNR C
  • Conectori MTP/ MPO mama sau tata
  • Conectori premium
  • Polaritati diferite
  • Pentru testarea modulelor 40G QSFP+ si100G CXP/CFP 
  • Asamblate si testate in fabrica

Aplicatii:

  • Infrastructura centre de date
  • Retele de date
  • Retele optice cu transmisie paralela
  • Infiniband
  • Protocoale de 40G si 100G

 

  1. Fii primul care evalueaza acest produs.

Esti in posesia produsului sau l-ai utilizat? Ajuta si pe altii sa aleaga inspirat!

Spuneti parerea acordand o nota produsului

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Nota acordata
Tipul fibrelor  (SM) G657A2, (MM) OM3, OM4, BIMMF
Tipul Conectorilor MTP® 12 sau 24 ferule / Culoare corp conector: Negru/ Culoare manson: MM (Bej), MM Elite (Aqua), SM (Verde), SM Elite (Galben)
Temperatura depozitare -20 ~ +60°C
Temperatura instalare -5 ~ +50°C
Temperatura utilizare -20 ~ +60°C



Performante conectori

Tipul ConectoruluiIL MAX
MTP® Elite (MM) < 1dB
MTP® (MM) < 1dB
MTP® Elite (SM) < 1dB
MTP® (SM) < 1dB

Caracteristici ale conectorului cu codul:  MEFLOOPT1

Conector MTP mama ELITE, fibra multimode 50/125, 12 fibre, polaritate 1, pentru module QSFP+ 40G

Principalul nostru obiectiv în relația cu clienții și partenerii noștri este acela de a oferi și garanta cele mai performante produse și soluții adaptabile la cerințele și problemele lor. Ne asigurăm că vom atinge acest obiectiv oferind consultanță de specialitate și suport tehnic pre și post vânzare, cu personal bine pregătit și instruit la centrii specializați ai furnizorilor pe care îi reprezentăm.

 

Prin diversitatea produselor și serviciilor oferite, avem soluții pentru un buget mai mic sau mai mare. Produsele comercializate în cadrul magazinului nostru online PRO Networking au fost atent selectate după o analiză iniţială unde au fost testate şi din punct de vedere tehnic, înainte de a fi puse la vânzare.

 

În alegerea produselor comercializate s-a ţinut cont de următoarele criterii:

 

1. calitatea materialelor

2. specificaţiile tehnice

3. furnizor/Brand

4. perioada de garanţie

5. gradul de aplicabilitate al produsului pentru diferite aplicaţii

6. nivelul de configurare

7. numărul accesoriilor standard

8. numărul de accesorii opţionale

9. feedback clienţi (raport calitate/preț)

 

 

Indiferent ce produs veți alege din magazinul nostru, beneficiați de Garanția Compatibilității și Funcționării 100% a produselor oferite.

 

Echipamentele și produsele pe care vi le oferim:

 

» sunt compatibile și vă garantăm că vor funcționa eficient;

» corespund specificațiilor din fișa tehnică;

» se vor ridica întotdeauna la nivelul așteptărilor dumneavoastră;

» beneficiază de suport în utilizare și reparații prompte (service propriu) în caz de defecțiune;

» utilizatorii vor beneficia de instructaj gratuit pentru utilizarea corespunzătoare a echipamentului.

 

Întotdeauna veți beneficia de asistență și suport din partea echipei pentru maximă eficiență și eficacitate în alegerea celor mai potrivite soluții pentru proiectul și bugetul dumneavoastră.


Cumpărați cu încredere !